NEMA VOLJE DA REŠE ZAHTEV PREVOZNIKA: Na sastanku u Gradišci bio premijer RS, dok vlasti iz Federacije BiH ćute
NESHVATLjIVO je da niko iz Vlade Federacije BiH i Saveta ministara nije došao na današnji sastanak sa predstavnicima Konzorcijuma "Logistika" i prevoznika u Gradišci, kao i da Vlada Srpske podržava prevoznike, ali ne i blokadu granice, izjavio je premijer RS Savo Minić.
Foto: RTRS
- Kao što je i dogovoreno, mi iz Vlade Srpske smo došli na sastanak. Pozvane su bile i moje kolege iz FBiH i Saveta ministara, očigledno nema dobre volje da se ovaj problem iskreno reši. Da se ovi ljudi uvaže u vezi sa problemima kakve imaju - naveo je Minić.
Minić je dodao da ne može da shvati da se neko ne udostoji da napiše da neće doći ili barem nekoga poslati na sastanak.
- I onda dođemo u situaciju, što je veoma ponižavajuće, da se niko ne odazove i da ne pošalje ni predstavnika, niti pošalje dopis da neće doći - rekao je Minić.
On je naveo da nema nijednog argumenta da se ovde nije uključio zajednički nivo radi kontaktiranja sa Hrvatskom da se zna zašto vraćaju vozače sa granice.
Naglasio je da Vlada Srpske podržava prevoznike.
U planu radikalnije mere
IGOR Beben u Konzorcijuma "Logistika" i Udruženja drumskih prevoznika RS rekao je da su duboko razočarani nedolaskom predstavnika FBiH i Saveta ministara.
- Mi moramo preduzeti nekakve dalje korake radikalnije da skrenemo pažnju na institucije koje neće sa nama da sarađuju - poručio je Beben.
- Sve ćemo uraditi, jedino nećemo dozvoliti blokadu granice. Ako treba, mi ćemo sa njima ići bilo gde. Nije mi problem da idemo ni u Sarajevo, Mostar ili Brisel. Stoji nam privreda, stoji nam sistem i to treba hitno rešavati - rekao je Minić i istakao da će nastaviti razgovore sa prevoznicima.
Član Konzorcijuma "Logistika" Dino Durmić rekao je da su prevoznici razočarani nedolaskom pozvanih predstavnika vlasti, pre svega premijera Federacije i presedavajuće Saveta ministara, dodajući da to govori kakav je njihov odnos prema prevoznicima i prema privredi.
- Nisam siguran da su ozbiljno shvatili situaciju u kojoj se nalazimo, s obzirom da smo prošle sedmice ovde imali kolonu od četiri kilometra, a danas imamo dva kamiona koja su tu parkirana i mislim da su i oni vraćani od šengen zone - rekao je Durmić.
Član Udruženja prevoznika Sanel Hodžić poručio je nadležnim institucijama, kada je reč o mostu u Gradišci, da ostave politiku sa strane.
- Ovde se mora fokusirati sad na nas. Na nas, prevoznike koji imamo ogroman broj zaposlenih ljudi - dodao je Hodžić.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)