SRPSKA IMA PRAVO NA SAMOOPREDELJENJE! Dodik: Idemo na referendum sa kojeg ćemo poručiti ovoj okupacionoj sili da je ne priznajemo

Novosti online

02. 09. 2025. u 19:04

PREDSEDNIK Milorad Dodik izjavio je da Srpska ima pravo na samoopredeljenje i najavio da će za Srpsku omogućiti status koji niko neće moći da ospori.

СРПСКА ИМА ПРАВО НА САМООПРЕДЕЉЕЊЕ! Додик: Идемо на референдум са којег ћемо поручити овој окупационој сили да је не признајемо

Foto: D. Gavrić

- Idemo na referendum sa kojeg ćemo poručiti ovoj okupacionoj sili da je ne priznajemo - istakao je Dodik.

Pozvao je građane Republike Srpske da izađu na referendum 25. oktobra i jasno i snažno kažu — ne.

- Onda ćemo pozvati relevantne faktore u svetu i reći — pogledajte šta nam rade, a kakav je stav naroda - rekao je Dodik.

Dodik je za ATV naveo da će Narodna skupština Republike Srpske doneti rezoluciju o samoopredeljenju.

Poručio je da nema nameru da se povlači iz politike, jer želi da se bori za Republiku Srpsku.

- Mi smo uneli Republiku Srpsku po ženevskim i njujoroškim papirima. Ugovor ne funkcioniše i on je propao - naveo je Dodik.

Dodik je rekao da se svaki dan bore za Republiku Srpsku.

- I niko ne odustaje u borbi. Srpski član Predsedništva Željka Cvijanović je krenula u Ameriku i imaće važan sastanak. Ja idem u Rusiju na važne sastanke. Imaćemo i posete važnih ljudi i idemo na referendum i boriti se za ovaj narod. Ne prihvatamo Kristijana Šmita - jasan je Dodik.

Naveo je da se sa Rusima ugovara gasovod.

- To je oko dve milijarde KM. Ugovaramo tu i dve elektrane na gas. Imaćemo energetsku nezavisnost - dodao je Dodik.


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!