CVIJANOVIĆ PORUČILA: Presuda Dodiku udar na Ustav BiH i Ustav Republike Srpske
PRESUDA predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku udar je i na Ustav BiH i Ustav Srpske, izjavila je nakon današnje sednice Glavnog odbora Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) potpredsednica stranke Željka Cvijanović.
Foto: Printskrin
Cvijanović je istakla da SNSD odbacuje ovakav vid suđenja i zloupotrebe pravosuđa.
Cvijanović je navela da je BiH "u nezgodnoj situaciji" u kojoj je korišćen Kristijan Šmit i pravosuđe da se dođe do političke presude predsedniku Srpske i da se poništi izborna volja naroda koji je izabrao svog predsednika, prenela je RTRS.
-Osim što se želi negirati izborna volja građana, što je udar na institucije predsednika i na naše institucije i građane, imamo dodatnu dimenziju, da je ova presuda udar na ustave BiH i Republike Srpske, navela je Cvijanović.
Istakl-Ovaj složen politički trenutak zahteva složeno političko razmišljanje. Izrazili smo jasno svoj stav koji pokazuje otpor prema politički motivisanoj odluci. Građani Republike Srpske žele da vide jedinstvo i da je SNSD ponudio političkim subjektima zajednički nastup. To bi predstavljala vlada nacionalnog jedinstva. To je formula koja bi pokazala odgovornost i stav svih nas, rekla je Cvijanović.
Glavni odbor SNSD-a usvojio je na današnjoj sednici zaključke koji su predloženi na sednici Predsedništva stranke, kojima se odbacuje presuda Suda BiH protiv predsednika Republike Srpske i predlaže formiranje Vlade nacionalnog jedinstva.
Apelaciono odeljenje Suda BiH potvrdilo je u petak prvostepenu presudu predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku kojom je osuđen na godinu dana zatvora i šest godina zabrane političkog delovanja zbog nepoštovanja odluka Kristijana Šmita.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - SNIMCI HELIKOPTERSKE JEDINICE MUP-a: Pogledajte kako izgleda borba sa vatrenom stihijom širom Srbije
Preporučujemo
PRESUDA DODIKU JE POTKOPALA SAMU BOSNU: Intervju - Željka Cvijanović
04. 08. 2025. u 07:00
SNSD: Odbacujemo presudu protiv Dodika; formirati Vladu nacionalnog jedinstva
04. 08. 2025. u 16:10
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)