POLAGANJE VENACA I SVEČANA AKADEMIJA: Obeležavanje Dana Republike Srpske danas u Brčko distriktu
DANAS, trećeg dana obeležavanja 9. januara, Dana Republike Srpske, biće nastavljeno u Brčko distriktu, gde će biti položeni venci na spomen-obeležja i održana Svečana akademija.
Foto: N.B./T.C.
Kako je ranije najavljeno iz Kabineta predsednika Republike Srpske, venci će biti položeni na Spomenik srpskim braniocima Brčkog, a Svečana akademija će biti održana u podne.
Obeležavanju će prisustvovati predsednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković i predsednik Narodne skupštine Srpske Nenad Stevandić.
Centralno obeležavanje 33. rođendana Republike Srpske održano je juče u Banjaluci tradicionalnim defileom u kojem je učestvovalo oko 3.000 ljudi, pripadnika MUP-a i civila, pred velikim brojem okupljenih građana na centralnom gradskom Trgu Krajina.
Ovogodišnje obeležavanje Dana Republike obeležava se pod sloganom "Za vječnost rođena".
(Tanjug)
BONUS VIDEO: Pukni zoro u Banja Luci
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)