MITROPOLITI FOTIJE NA SLAVI UGLJEVIKA: Lokalne zajednice snaže Republiku Srpsku
Mitropolit zvorničko-tuzlanski Fotije na današnjoj krsnoj slavi opštine Ugljevik-Svete Petke Paraskeve rekao je da ova lokalna zajednica daje nadu srpskom narodu za opstanak i očuvanje Republike Srpske.
foto V Mitrić
Srbi pred sobom, rekao je mitropolit Fotije, kao narod imaju dva puta.
-Da budemo ovo što smo vekovima bili, da idemo uskim putem pravoslavlja, svetosavlja i uskim putem svoje osveštane tradicije. Da čuvamo svoje pismo, jezik, kulturu, tradiciju, običaje i sve ono što nas je narodom činilo i čini velikim narodom u istoriji-rekao je mitropolit Fotije.
Srbi prema mitropolitovim rečima ne treba nikom da budu podrnjđeni i ni u kakvim savezima, niti političkim niti vojnim.
-Srbi treba da žive samostalno, slobodno i da se borimo koliko možemo da sa svima kontaktiramo i da nikoga ne odbacujemo da ne budemo poslušnici jednih a protiv drugih. Naš put je samostalna srpska država i samostalna srpska crkva-rekao je mitropolit Fotije.
Sa druge strane, mitorpolit Fotije upozorava, da se Srbima nudi put širok, posut cvećem i ružama, epim željama, nagovještajima da će jesti zlatnim kašikama i kaže da je to put Evropske unije, novog svetskog poretka.
-Tu bi se izgubili. Onaj ko želi dobro svom narodu ne bi to izabrao. Iskustvo ljudi koji žive na zapadu nam to govori-rekao je mitropolit Fotije.
Mitropolit Fotije zahvalio je za svu saradnju načelniku Vasiliju Periću, i rekao da Perića smatra prijateljem i dodao da će isto sarađivati sa novim načelnikom Draganom Gajićem.
Načelnik Ugljevika Vasilije Perić čestitao je krsnu slavu Ugljevičanima i parohiji Ugljevičkoj, a mitropolitu Fotiju zahvalio jer uvek sabira Srbe u molitvi, liturgiji i ljubavi.
-Hvala vam visokopreosvećeni mitropolite što ste nas danas sabrali u radosti naše krsne slave Svete Petke Parskeve, hvala vam na divnim porukama i poukama. Hvala vam i što želite da u budućnosti Ugljevik postane grad. To je odraz ne samo harmonije odnosa između naše lokalne samouprave i Svete crkve nego je to pre svega rezultat žara duhovnosti u svima nama i u našem narodu podmajevčkog kraja. Hvala vam od svega srca za sve što činite za verni narod i crkvu-rekao je Perić.
Načelnik Perić je posebno zahvalio Ugljevičanima na saradnji i podršci.
-Novom načelniku želim uspešan i plodotvoran rad u narednom peirodu i da naš Ugljevik uvijek bude napredna sredina-zaključio je Perić.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)