"AMERIKANCI POKUŠAVAJU DA IZOLUJU REPUBLIKU SRPSKU": Dodik se oglasio uoči sastanka Gradskog odbora
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik ocenio je danas da republičke instuticuje funkcionišu bez problema, ali se suočavaju sa izazovima koje su plod delovanja SAD i njihovih predstavnika u BiH.
Foto: Borislav Zdrinja
-Postoji organizovana, neobjavljena aktivnost SAD, sa namerom da onemogući rad institucija, a sve s ciljem da pokažu da je Republika Srpska navodno u problemu. Srpska funkcioniše bez problema, a u prilog tome ide i činjenica da će se penzije isplatiti i pre zakonskog roka- naveo je Dodik.
On je ukazao da bošnjački politički predstavnici pokušavaju da privatizuju institucije na nivou BiH tako što će objavljivati laži o Srpskoj.
-Vidljivo je da Amerikanci pokušavaju da izoluju Republiku Srpsku. Danas i ovih dana ministarstvo inostranih poslova poslalo je cirkularno pismo braneći poziciju nelegitimnog visokog predstavnika- istakao je Dodik uoči sastanka Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka.
Uprkos svemu, navodi Dodik, SNSD funkcioniše bez problema i blagovremeno odgovara izazovima.
-SNSD se redovno sastaje. Imali smo sastanak u Bijeljini i razgovaramo o svim temama. Ono što rade republičke institucije Funkcioniše u gradu i Banjaluka je prepoznatljiv grad po pitanju bezbednosti- istakao je Dodik.
BONUS VIDEO:
VUČIĆ DOČEKAO SILjANOVSKU DAVKOVU: Cveće za predsednicu Severne Makedonije
Preporučujemo
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"TO NIJE GLUPOST, TO JE DNO!" Karleuša oštro o Cecinom potezu u Severnoj Makedoniji
PEVAČICA Jelena Karleuša oglasila se povodom postupka koleginice Svetlane Cece Ražnatović na koncertu u Severnoj Makedoniji.
01. 11. 2025. u 13:31
Komentari (0)