SPORAZUMI O SARADNJI ŠKOLA: Potvrđene jake veze Trebinja sa Smederevom i beogradskom opštinom Palilula
POSLE prvog Svesrpskog sabora održanog u Beogradu potpisani su i prvi sporazumi o saradnji između škola iz Srbije i Srpske.
Foto Grad Trebinje
Direktori OŠ "Dositej Obradović" iz Smedereva i OŠ "Jovan Popović" iz beogradske opštine Palilula potpisali su povelje o bratimljenju sa Miloradom Nadaždinom, direktorom JU OŠ "Sveti Vasilije Ostroški i Tvrdoški".
- Ovo će učvrstiti veze između naših bratskih opština, a saradnja će biti produbljena kako na vaspitno-obrazovnom nivou, kroz programe i saradnju nastavnog kadra, tako i kada je reč o kulturnom nivou - ocenio je direktor OŠ "Jovan Popović", Ivan Ćilerdžić.
Inače, pre dve godine, najbolji učenici iz istočne Hercegovine boravili su u Smederevu povodom 15. septembra - Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave - kada su bili gosti OŠ "Dositej Obradović". Uzvratna poseta organizovana je u maju, povodom Dana Svetog Vasilija Tvrdoškog i Ostroškog, koja se tradicionalno obeležava u Trebinju.
- Omogućićemo našim učenicima da grade budućnost na temeljima zajedničke vere, kulture i tradicije - istakla je direktor OŠ "Dositej Obradović", Dijana Ćetković.
Foto Grad Trebinje
Potpisivanju Sporazuma prisustvovali su gradonačelnik Trebinja, Mirko Ćurić, i Dejan Stošić, nosilac Zlatne medalje za zasluge i doprinos u jačanju veza između Republike Srbije i Republike Srpske.
- Nadam se da uživate u Trebinju i da ste posetili brojne znamenitosti našeg grada. Važno je da deca upoznaju svoju braću, jer Drina nije granica, već nas ona povezuje i još više učvršćuje naše jedinstvo - poručio je Ćurić.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)