OČEKIVANI POLITIČKI ZEMLJOTRES: Dodik o porazima Šolca i Makrona - U Francuskoj se već vide posledice
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik ocenio je danas da su izbori za Evropski parlament pokazali da su nosioci globalne politike EU izgubili i da je reč o očekivanom "političkom zemljotresu", ali "ostaje da se vidi da li će to na političkom planu napraviti određene promene".

Foto: V. Tripić
Dodik je istakao da je činjenica da su na izborima izgubili oni koji kreiraju evropsku politiku, pre svega nemački kancelar Olaf Šolc i francuski predsednik Emanuel Makron.
- U Francuskoj se već vide posledice, raspušten je parlament i raspisani su novi parlamentarni izbori. Šolc je isto poražen i to govori da su aktuelne politike poražene i da one, uprkos izrazito niskoj izlaznosti, nemaju podršku u javnosti - izjavio je večeras Dodik za RTRS.
Dodik je izrazio zadovoljstvo zbog pobede partija okupljenih oko centra desnice, kojem pripada i premijer Mađarske Viktor Orban i lider francuske patriotske stranke Nacionalno okupljanje Marin Le Pen.
- Nije beznačajna poruka da se na evropskoj sceni menjaju politički obrasci i da oni koji danas vladaju u Evropi nemaju podršku u svojoj bazi. Ta baza je jasno rekla da želi druge, a drugi su već na sceni - rekao je Dodik i ocenio da će se "sada jače i snažnije čuti glas drugih".
Preporučujemo

ZAGREB IZBORI NE INTERESUJU: Neverovatno slaba izlaznost u Hrvatskoj za Evroizbore
10. 06. 2024. u 11:32

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (0)