HOĆE DA SUDI DODIKU, A NAPRAVILA UŽASNE PROPUSTE: Postupanje Uzunovićeve biće deo argumentacije odbrane za njeno izuzeće

Novosti online

06. 02. 2024. u 10:40

ADVOKAT Anto Nobilo, član tima odbrane predsednika Republike Srpske Milorada Dodika, smatra da je sudija Sena Uzunović, koja se u sudnici pojavila umesto Mirsada Strike, u sudnicu došla pripremljena da pošto-poto pokrene postupak i da glavni pretres počne čitanjem optužnice.

ХОЋЕ ДА СУДИ ДОДИКУ, А НАПРАВИЛА УЖАСНЕ ПРОПУСТЕ: Поступање Узуновићеве биће део аргументације одбране за њено изузеће

Foto: Printskrin

Nobilo je, gostujući u emisiji Drugi ugao, pojasnio da, ako imate zajedničku optužnicu i dođe do razdvajanja postupaka, kao u slučaju Dodika i v. d. direktora Službenog glasnika Miloša Lukića, optužnica mora biti dorađena i mora da opisuje samo jednog optuženika.

Navodi i da je nakon zatraženog izuzeća sudije, zakon jasan, mora se obustaviti postupak, osim kod hitnoće ili ako će postupak biti ugrožen, što nije slučaj.

- Upravo će ovakvo postupanje sudije Uzunović biti deo argumentacije odbrane u pisanom zahtevu za njeno izuzeće - poručio je Nobilo.

Navodi da je Sena Uzunović ignorisala svojim faktičkim radnjama postojanje zahteva za izuzeće i provela je sve ono što je mislila da sprovede.

- Po meni, ona je ocenila da može, odbrana smatra da ne. Mi ćemo. naravno. u jednom momentu, ako bude potrebno. u žalbi sve to elaborirati i pokazati da je došlo do teškog kršenja prava okrivljenog - poručio je Nobilo.

Podsećamo, u Sudu BiH juče je održano ročište protiv predsednika Republike Srpske Milorada Dodika na kojem je Tužilaštvo BiH predstavilo optužnicu, a odbrana iznela koncept odbrane konstatujući da se optužnicom ruši suverenitet BiH i zatražila izuzeće sudije Sene Uzunović koja se u sudnici pojavila umesto Mirsada Strike.

(RTRS)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLANIRAM SVOJU SAHRANU Voditeljka o teškoj bolesti

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti

ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.

15. 06. 2025. u 21:19

Komentari (0)

IZRAEL OVO NIJE ŽELEO: Napao Iran, a samo tri dana kasnije...