ZBOG KORUPCIJE UHAPŠENO I OSAM CARINIKA I POLICAJACA RS: U akciji "Divič" lisice za 11 osoba, Tužilaštvo BiH zatražilo pritvor
TUŽILAŠTVO Bosne i Hercegovine uputilo je Sudu BiH predlog za određivanje pritvora za 11 uhapšenih u akciji “Divič”, koji se terete za organizovani kriminal, krijumčarenje, zloupotrebe, davanje i primanje mita.
foto V Mitrić
Osam od 11 uhapšenih su policajci MUP Republike Srpske, carinici i granični policajci. Pritvor je predložen, kako se navodi, da bi se sprečili da ometaju istragu, prikrivaju dokaze i utiču na svedoke ili saučesnike, ponove krivično delo ili dovrše započeto. Takođe, za deo osumnjičenih postoji i opasnost od bekstva, jer osim državljanstva BiH, deo uhapšenih ima i državljanastvo Republike Srbije.
Pritvor je zatražen za Miću Filipovića (49), Dragana Ostojića (56), Milutina Turkića Mikija (40), službenike Granične policije BiH Dragana Grgića Grgu (53) i Vida Ilića (59), policijske službenike MUP-a Srpske Gorana Milutinovića (44), Đuru Todorovića (25), kao i carinike Marinka Blagića Čoka (53), Lazara Nađevića (63), Tomu Dragića (59) i Slađana Stevića (49).
Osumnjičeni se terete za krivična dela organizovani kriminal, krijumčarenje, davanje i primanje dara i drugih oblika koristi, davanje i primanje mita, zlouporaba položaja ili ovlašćenja.
Ova organizovana grupa se tereti da je mesecima, za novčane naknade, nezakonito omogućavala prelazak motornih vozila preko granice, na teritoriju BiH i obratno u Srbiju - kažu u Tužilaštvu.
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)