"BILO BI DOBRO DA OSTANEMO U KONTAKTU" Nemačka ministarka poslala pismo Dodiku
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok zahvalila je srpskom članu Predsedništva BiH Miloradu Dodiku na ljubaznom prijemu i razgovoru, zajedno s njegovim kolegama u Predsedništvu BiH, tokom njene posete Sarajevu, saopšteno je iz Kabineta srpskog člana Predsedništva.
Foto: D. Gavrić
- Poseta je bila prilika da se lično uverim u dobre bilateralne odnose između naše dve zemlje. Nemačka će i dalje snažno da se zalaže za reformski proces u BiH i prevladavanje aktuelne političke krize - istakla je Berbokova u pismu.
Ona je navela da Nemačka smatra da je ključno da svi politički akteri poštuju institucije na nivou BiH i da učestvuju u prevladavanju političkih blokada u zemlji i otvaranju održive perspektive za budućnost BiH, te da je to važan aspekat za međunarodnu finansijsku pomoć i strana ulaganja, prenosi RTRS.
- Bilo bi dobro da povodom ovih pitanja ostanemo u kontaktu - navela je Berbokova u pismu upućenom srpskom članu Predsedništva BiH.
Vesti iz Republike Srpske čitajte na vecernjenovosti.ba.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"OVO JE POČETAK ODBRANE SLOBODE": Više od 20 hiljada građana na skupu u centru Banjaluke (FOTO/VIDEO)
20. 04. 2022. u 16:45 >> 18:20
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"TRAMP JE U PRAVU, ŠVERCOVALI SMO SE": Kolinda o napetostima između Rusije i NATO-a: "Bojim se eskalacije!"
JOŠ jedan neidentifikovani dron juče je ušao je u vazdušni prostor Litvanije - treći dan zaredom. Glavni sekretar NATO-a Mark Rute, tokom poseta vežbi civilne odbrane u Švedskoj, poručio je da je Savez spreman da odgovori na svaku pretnju.
22. 05. 2026. u 08:40
Komentari (1)