RUS IZAZVAO BURU U SAVETU BEZBEDNOSTI: Samo krivite Srbe i demonizujete ih, nema visokog predstavnika!
STALNI predstavnik Ruske Federacije u UN Vasilij Nebenzja rekao je na sednici Saveta bezbednosti UN da u BiH nema visokog predstavnika.
Foto: Printskrin Youtube/United Nations
On je istakao da je Kancelarija visokog predstavnika postala izvor problema u BiH, te da imenovanje Kristijana Šmita nije u skladu sa međunarodnim pravom.
Govoreći o Valentinu Incku i nametnutom zakonu, Nebenzja je rekao da je Incko odlučio da ima pravo da nametne zakon i da je to podstaklo neslaganje i podele.
On je podsetio da je Vlada Republike Srpske uputila 26. izvještaj Savetu bezbjednosti.
- Postoje sve veći pritisci na Republiku Srpsku. Vi samo krivite Srbe i demonizujete sve što rade Srbi - rekao je ruski predstavnik.
(RTRS)
BONUS VIDEO: Živela Srbija! DAN SRPSKOG JEDINSTVA U SLIKAMA
Preporučujemo
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (1)