ZA 400 PENZIONERA: Po 100 km na poklon od opštine Ugljevik
POVODOM krsne slave opštine Ugljevik Svete Petke Paraskeve danas se dodeljuje novčana pomoć za 400 penzionera u iznosu od 40.000 KM iz lokalnog budžeta.
Foto: V. Mitrić
Tim povodom načelnik Ugljevika Vasilije Perić posetio je danas Udruženje penzionera ove opštine i istakao da je ovo podrška ovoj populaciji društva u ovom vremenu.
- Na ovaj način činimo malu pomoć ovoj kategoriji koja je dala ogroman doprinos za izgradnju našeg Ugljevika, ali i celokupne regije - rekao je Perić novinarima.
On je podsetio da se svake godine dodeljuje pomoć penzionerima iz budžeta opštine Ugljevik.
- Naša obaveza i dužnost je da pomažemo naše penzionere i to činimo svake godine, a to ćemo raditi i u narednom periodu - naglasio je Perić i istakao dobru saradnju sa Udruženjem ugljevičkih penzionera.
Predsednik Udruženja penzionera Ugljevik Mlađen Tomić zahvalio je na ovoj podršci načelniku Periću i rekao je da je kriterijum za dodelu novčanih sredstava bio niska penzija, niža od 300 KM, kao i penzioneri sa udruženim bolestima i u dubokoj starosti.
- Naše udruženje broji 1.760 članova sa prosečnom penzijom od 455 KM, koja je najveća u Srpskoj i ispred je Banjaluke i Milića - rekao je Tomić.
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)