KAMIONI SA DRVIMA UNIŠTILI PUT: Meštani sela Krčevljani kod Modriče protestovali zbog oštećenja kolovoza
MEŠTANI modričkog sela Krčevljani na Trebavi organizovali su protest na putu Modriča - Duga Njiva i na taj način iskazali svoje nezadovoljstvo, kako su rekli zbog toga što su kamioni preduzeća "Srpske šume" uništili put kroz selo, u dužini od pet kilometara, izvlačeći drva.
Okupljeni meštani protestuju, Foto V. Blagojević
Meštani Krčevljana već godinama ukazuju na ovaj problem. Obraćali su su "Šumama RS", opštini i institucijama i tražili pomoć da se taj put zaštiti jer je on bio prvi koridor 1992. godine kojim su prvi lekovi i hrana stigli u Krajinu iz Srbije.
- Kamioni sa drvima ugrozili su naše kuće i velika su opasnost za sve pešake, a posebno za decu. Da bi ovo stanovništvo ostalo da živi na ovom prostoru, mora se put poraviti.
Pa ovaj put je bio koridor života i spasa, a sada je trenutno put užasa. Apelujem na Vladu, opštinu i na sve druge da reše ovaj problem - moli Mihailo Stanković.
Njegov komšija Stojan Stojanović ukazuje na činjenicu da na njihove molbe nikada niko nije odgovorio ni pozitivno ni negativno.
- Niko nam se nije obratio da nam bilo šta kaže, a kamoli da popravi put. Mi ovako ovde ne možemo živeti. Ovde ima dece koja idu u školu i tada su životno ugroženi od kamiona. Svi samo pričaju da treba da živimo na selu. Međutim, na ovaj način ljudi se sve više sele - zaključuje Stojanović.
U planinskom selu živi oko 350 meštana u 100 domaćinstva. Kako kažu, zabrinuti su za 30 učenika koji idu u područnu školu u selu i u školu u Skugriću. Načelinik Modriče odazvao se pozivu meštana i obećao da će se do zime intervenisati na najugroženijim deonicama puta.
- Prioritetno ćemo isfinansirati sanaciju kritičnih delova puta, a posebno udarnih rupa - obećao je Radulović.
Na toj deonici ne poseduju šumu!
NA optužbe meštana Krčevljana, Šumska uprava iz Modriče je odgovorila saopštenjem "da na putnom pravcu Krčevljani - Duga Njiva ne vrši eksploataciju šuma, jer se na toj deonici ne nalaze šume u državnom vlasništvu, niti Šumska uprava poseduje kamione, i samim tim njihovi kamioni nisu mogli ni uništiti kolovoz na pomenutoj deonici".
Preporučujemo
DODIKOVA JASNA PORUKA SARAJEVU: Tema imovine nikada neće biti stavljena na sto
30. 03. 2026. u 18:25
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)