DODIK OČITAO BUKVICU IZETBEGOVIĆU: Srba u Sarajevu više nema
SRPSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je Republika Srpska slobodna i multietnička zemlja i da ne zna zašto Bakir Izetbegović ne bi boravio u njoj.
Foto: Arhiva
Upitan da prokomentariše Izetbegovićevu posetu Banjaluci, Dodik je podsetio da u Republici Srpskoj, prema popisu, živi oko 14 odsto Bošnjaka, koji žive normalne živote kao i svi drugi.
- Za razliku od Izetbegovića, ja na primer u Sarajevu ne bih mogao da okupim toliko Srba na jedan sastanak, koliko on može okupiti Bošnjaka u Republici Srpskoj, jer ih tamo nema, što opet govori o karakteru Federacije i njenog glavnog grada nakon ratnih zbivanja devedesetih godina - naglasio je Dodik za Srnu.
Uostalom, rekao je Milorad Dodik, ne zna ni zašto bi se pridavala tolika pažnja Izetbegovićevom dolasku, nije prvi put u Banjaluci, a pretpostavlja ni poslednji.
U Banjaluci je danas održana redovna sednica Predsedništva SDA, kojoj je prisustvovao i njen predsednik Bakir Izetbegović.
(SRNA)
ŽESTOKE PRETNjE MOSKVI IZ MINHENA: NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se usude da napadnu Baltik
NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se Moskva usudi da izvrši invaziju na baltičke države, upozorio je ministar spoljnih poslova Estonije Margus Cahkna, odbacujući strahove da bi Moskva mogla brzo da osvoji teritoriju na istoku.
16. 02. 2026. u 15:44
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (4)