DUPLI ARŠINI MEĐUNARODNOG FAKTORA: Željka Cvijanović o neredu u BiH i regionu
PREDSEDNIK Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je da su od početka rata, devedesetih godina prošlog veka, pa sve do danas na sceni dupli aršini međunarodnog faktora koji su doprinijeli da imamo nered i u BiH i u pojedinim zemljama regiona.

Foto: D. Gavrić
Na pitanje da prokomentariše izjavu premijera Albanije Edija Rame da je cilj njegove političke karijere da se "Albanija ujedini sa Kosovom", Cvijanovićeva je upitala da li je neobično što takve izjave prolaze bez osude stranog faktora.
Predsednik Srpske je naglasila da upravo zbog tih duplih aršina međunarodnog faktora nije ni čudno što stranci ćute i na ovakve izjave Rame.
- Kad je Ivica Dačić u nekom hipotetičkom smislu stavio u takav kontekst Republiku Srpsku i Srbiju, krenule su osude sa svih strana, iako je i to bila njegova reakcija na ovu tezu o ujedinjenju Albanije i Kosova - rekla je Cvijanovićeva.
Ona je podsetila da su bošnjački sarajevski političari odmah krenuli sa pričom da to ne može bez rata.
- Naravno, ljudi se pitaju kako to na jednom mestu može, a na drugom ne može. Onda ti isti stranci, tobože nevino, pitaju kako je moguće da ne dolazi do pomirenja ni unutra tih zemalja ni između njih - istakla je Cvijanovićeva.
Što se tiče Kosova i Metohije, predsednik Srpske je ponovila da Republika Srpska prati državnu politiku Srbije i to je već davno rečeno.
- Kada je reč o odnosima u BiH, oni se mogu urediti i popraviti samo ako se postigne unutrašnje partnerstvo. Do toga se može doći samo ako niko od tri konstitutivna naroda drugom ne uzurpira ono što mu po dejtonskom Ustavu pripada, poručila je predsednik Republike Srpske.
BONUS VIDEO: Živela Srbija! DAN SRPSKOG JEDINSTVA U SLIKAMA

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)