DONACIJA UNDP I EU: “Sveti vračevi” u Bijeljini se pripremaju za novi udar korona virusa
PROGRAM za razvoj Ujedinjenih nacija (UNDP) darovao je bijeljinskoj bolnici tri monitora za praćenje vitalnih funkcija pacijenata sa EKG-om koja je finansirala Evropska unija u okviru programa pomoći u nabavci medicinske I druge opreme u borbi protiv širenja pandemije kovid 19.
Foto. V: Mitrić
Vrednost donirane opreme je oko 20.000 KM.
- Monitori švajcarskog proizvođača Šiler biće smešteni u Jedinicu
eventualnom budućem talasu epidemije kovida 19 - rekao je primarijus dr Mikajlo Lazić, pomoćnik direktora za medicinske poslove bolnice “Sveti vračevi” u Bijeljini.
Dr Lazić se zahvalio na značajnoj donaciji i istakao da su EU i UNDP u prethodnom periodu imali značajne donacije.
- Među ranijim donacijama posebno bi istakao vredne I značajne projekte na zaštiti životne sredine kroz nabavku mašina za sterilizaciji medicinskog otpada koje smo dobili prošle godine I ugradanju solarnih panela za zagrijavanje vode u bolnici - rekao je dr Lazić.
Ocenjujući trenutnu epidemiološku situaciju, rekao da je ona na
području Bijeljine zadovoljavajuća, te da u Kovid bolnici od 26. juna nema pacijenata.
- Ovaj period koristimo da uklonimo neke ranije uočene nedostatke. U završnoj smo fazi razvoda medicinskih gasova u Kovid 1 bolnici, u starom grudnom ođeljenju, a ovaj period koristimo i za odmor zdravstvenih radnika koji su dugo bili pod skafaderima - izjavio je dr Lazić.
On je rekao da se radi i na nabavci sanitetske i zaštitne opreme kako bi bolnica što spremnije dočekala eventualni novi talas epidemije kovida 19.
Preporučujemo
PRIJEM ZA NAJBOLjE: Zaslužena počast semberijskim đacima, uručene i nagrade
15. 07. 2021. u 19:34
SPAS OD VRUĆINA U BIJELjINI: Gradski bazeni puni kupača (FOTO)
14. 07. 2021. u 14:48
DRAMATIČNO UPOZORENjE ORBANA: Situacija je opasna, Evropa je na pragu rata
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da je situacija opasna i da je Evropa na pragu rata.
15. 11. 2025. u 18:52
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)