OBELEŽENA SLAVA PETROPAVLOVSKOG HRAMA: Gradonačelnik Bijeljine izabran za kuma svečanosti
PETROPAVLOVSKI hram u Bijeljini obeležio je svoju krsnu slavu svete apostole Petra i Pavla.
Foto: V.Mitrić
U okviru svečanosti, održan je parastos i položen je venac ispred spomenika poginulim borcima Vojske Republike Srpske koji se nalazi pored hrama.
- Sveti apostoli Petar i Pavle su, stradajući za veru Hristovu, čovečanstvu pokazali put spasenja i istine, zato je današnji dan dobra prilika da se setimo i stradalnika palih za opstanak i slobodu Republike Srpske. Nadam se da ćemo poštovanje naših običaja i krsnih slava hramova uspeti da prenesemo i mlađim naraštajima, a Gradska uprava će uvek podržavati rad Srpske pravoslavne crkve i sabiranje našeg naroda u molitvi i slozi - naglasio je gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović.
Foto: V.Mitrić
Gradonačelnik Petrović je izabran za kuma krsne slave Petropavlovskog hrama za narednu godinu, a kum današnje svečanosti Milenko Zekanović je istakao da je kumstvo jedan od najvećih životnih događaja u duhovnom i tradicionalnom aspektu života jednog čovjeka.
Foto: V.Mitrić
- Veoma sam počastvovan jer sam pozvan da danas budem kum ovog hrama i cele parohije. Ponosan sam što sam, osim ovog kumstva, do sada kumovao i u krštenjima šest mališana - dodao je Zekanović.
Preporučujemo
NAJUSPEŠNIJA GODINA BIJELjINSKIH HUMANISTA: Dele pakete, novac, vaučere...
30. 12. 2025. u 07:02
VELIKA RADOST ZA BIJELjINSKE MALIŠANE: Uživali u igri, zabavi i pažnji
30. 12. 2025. u 06:58
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)