POKUŠAO DA UBIJE 10 OSOBA! Renato Marjanović (32) optužen zbog rešetanja kafića "4WD" u Prijedoru
OKRUŽNO javno tužilaštvo u Prijedoru podiglo je optužnicu protiv Renata Marjanovića (32) iz tog grada kojom se tereti za pokušaj teškog ubistva više osoba u kafe baru "4WD", i nedozvoljeno posedovanje oružja.

Foto Info Prijedor
Marjanović se tereti da je 6. marta ove godine iz automobila "opel korsa" izrešetao kafić u Ulici Slavka Rodića, u kojem se nalazilo više osoba. Ispalio je 29 metaka iz automatske puške M-70, kalibra 7,62 mm. Od toga je osam projektila pogodilo unutrašnjost objekta, a neki su leteli u visini glava gostiju i pukom srećom niko nije pogođen.

OPTUŽEN Renato Marjanović, Foto Fejsbuk
U optužnici se navodi da se zločin dogodio oko 20.20. Motiv oružanog napada bila je Marjanovićeva svađa sa Draženkom Bilbijom, Draganom Rodićem i Gordanom Mrđa, koja se odigrala u i ispred kafe bara "4WD". Nakon svađe Marjanović je "korsom" došao do kafića i sa vozačevog sedišta otvorio vatru u nameri da, kako se navodi u opužnici, ubije Bilbiju, Rodića i Mrđu, kao i Slobodana Šarengaću, Radislava Matijaša, Merimu Kaurin, Jelenu Mirčić, Dragana Dragojevića, Đorđa Starčevića i Nikolinu Balaban, koji su se nalazili u kafiću.
- Znajući da se navedena lica nalaze u objektu, Marjanović je iz automatske puške M-70 ispalio 29 hitaca u vrata i izlog objekta. Osam metaka završilo je u unutrašnjosti objekta pa je optuženi, smatrajući da je navedene osobe lišio života pobegao - navodi se u optužnici.
Marjanović je posle zločina umakao u Banjaluku, gde je dva dana kasnije uhapšen. Osim pokušaja ubistva više osoba, na teret mu se stavlja i nedozvoljen promet oružja, jer je nelegalno posedovao pušku iz koje je pucao.
MALTRETIRAO SUGRAĐANE
RENATO Marjanović u žižu javosti je dospeo u martu 2019. kada je na otpadu sekundarnih sirovina maltretirao sugrađanina bošnjačke nacionalnosti, koga je uz pretnje i udarce naterao da s prikolice skine nalepnicu sa grbom BiH. Snimak torture objavio je na svom fejsbuk-profilu nakon čega je uhapšen zbog izazivanja nasilja i mržnje.

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

HAOS U HRVATSKOJ: Zagreb u blokadi, zatvaraju se 3 glavna mosta, a saobraćaj se obustavlja zbog koncerta Tompsona
VEĆ JE počelo fazno obustavljanje saobraćaja u oblasti oko Hipodroma - 11 dana pre koncerta.
24. 06. 2025. u 12:24
Komentari (0)