TROUGLIĆI OD LISNATOG TESTA SA NUTELOM: Spolja hrskavi, a iznutra ispunjeni finim filom
Idealan izbor za užinu, doručak ili večeru, a prave se vrlo jednostavno.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
- 1 veliko jaje
- 1 kašika vode
- 1 list zamrznutog lisnatog testa, odmrznut
- 3 kašike nutele
- 1 do 2 kašičice rendane korice pomorandže
Za glazuru:
- 80 g šećera u prahu
- 1/2 kašičice soka od pomorandže
- 1/8 kašičice rendane korice pomorandže
- dodatna nutela, po želji
Priprema:
Za lisnato testo sa nutelom zagrejte rernu na 200°. U maloj činiji umutite jaje sa vodom. Rasklopite lisnato testo i isecite na 9 kvadrata. Stavite 1 kašičicu nutele u sredinu svakog, pa pospite koricom pomorandže. Premažite ivice testa mešavinom jajeta. Preklopite 1 ugao preko punjenja da biste formirali trougao, i prstima pritisnite ivice kako biste ih zatvorili.
Prebacite u nepodmazan pleh. Pecite dok testo ne poprimi zlatnosmeđu boju, 17-20 minuta. Nakon toga ostavite da se malo ohladi. U maloj činiji pomešajte šećer u prahu, sok od pomorandže i koricu od pomorandže, pa prelijte trougliće. Ako želite, zagrejte dodatnu nutelu i pokapajte po vrhu.
(stvar ukusa)
Preporučujemo
UKOLIKO NISTE, VREME JE DA ISPROBATE OVU POSLASTICU: Recept za rolnice sa rogačom
27. 09. 2024. u 12:00
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)