ITALIJA RAZMATRA PROIZVODNJU SVOJE VAKCINE: Vlada želi da uloži novac u treću fazu kliničkih ispitivanja
ITALIJANSKA Vlada danas je ponovo nagovestila da bi mogla da uloži u proizvodnju vakcine protiv korona virusa kompanije ReiTera finansirajući treću fazu kliničkih ispitivanja, uprkos sudskoj presudi kojom se odbija plan ulaganja javnih sredstava u tu lokalnu biotehnološku kompaniju.

Foto: Depositphotos
Kako navodi Rojters, italijanski državni revizorski sud izneo je danas prigovore na finansiranje projekta novcem iz javnog budžeta čime je doveo njegovu realizaciju u neizvesnost.
Sud je saopštio da je od 50 miliona evra državnog novca koji je direktno bio rezervisan za projekat vrlo malo namenjeno istraživanju i proizvodnji vakcine, a mnogo više opštem jačanju kompanije.
Ministar industrije Đankarlo Đorđeti rekao je da je to ministarstvo spremno da podrži projekat proizvodnje vakcina ReiTera na zakonom propisan način.
Preporučujemo

DIVLjE SVINjE "OPLjAČKALE" ŽENU: Morala je da se preda i ostavi im kesu (VIDEO)
18. 05. 2021. u 09:43

"NIKO NIJE SIGURAN": Učesnici Samita posvećenog zdravlju poslali snažnu poruku
21. 05. 2021. u 19:47

KORONA U FRANCUSKOJ: Broj ljudi na intenzivnoj nezi spao ispod 4 hiljade
20. 05. 2021. u 00:13

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)