ZAPALJENI AUTOMOBILI I NAPADI NA POLICIJU: Talasi nasilja u francuskom gradu (VIDEO)
TALAS nasilja izbio je u francuskom gradu Aržanteju u departmanu Dolina Oaze.
Foto: Printscreen/Tviter
U scenama koje podsećaju na građanski rat, ulice ovog grada bile su poprište sukoba sa policijom.
Na društvenim mrežama pojavili su se snimci nasilja u francuskom gradu koji se nalazi nedaleko od Pariza. Na njima se vide zapaljeni automobil, neki od njih su prevrnuti na krov i grupe kako ispaljuju vatromet na policiju koja pokušava da interveniše, prenose francuski mediji.
Ovaj grad je često poprište nasilja i sukoba sa policijom otkako je u maju prošle godine poginuo osamnaestogodišnji mladić po imenu Sabri. On je izgubio život na motociklu, a u blizini udesa se nalazio i policijski automobil.
I dok je zvaničnom istragom utvrđeno da se radi o nesreći „u kojoj nije učestvovala treća strana“, porodica nastradalog mladića optužuje policiju da je odgovorna za njegovu smrt i traži dalju istragu.
(Sputnjik)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)