SALVINI OSLOBOĐEN OPTUŽBE: Sudija zaključio da nije kriv za "otmicu" migranata
JULA meseca 2019. godine (tadašnji) ministar Unutrašnjih poslova Mateo Salvini izdao je naređenje da se ne mogu iskrcati na obalu Lampeduze 135 migranta sa broda Obalske straže "Gregoreti", štiteći tako granice Italije.
Foto: EPA
Zbog toga je sud u Kataniji tražio od Senata da glasa da se pokrene optužnica za "nelegitimno i svesno lišavanje slobode migranata" od ponoći 27. jula do posle podne 31. jula kada su prebačeni u centar za smeštaj u luci Augusta na Siciliji.
Danas je sud u Kataniji, odnosno sudija za preliminarnu istragu, završio ovaj slučaj veoma konfuzne optužnice za koju je glasao Senat 12. februara 2020. godine uprkos tome što je Salvini imao parlamentarni imunitet.
Sudija je proučivši čitav razvoj događaja zaključio da nema elemenata za optužnicu jer "nema počinjenog krivičnog dela".
Takav proces i optužnica čeka Salvinija i 15. septembra na sudu u Palermu "zbog kašnjenja iskrcavanja migranata" sa broda španske nevladine organizacije Open Arms. Salvini je izrazio zadovoljstvo zbog takve odluke jer je, kako je on naveo, "branio granice svoje zemlje".
Njegova partija Liga smatra da je danas pobedila pravda ispisana sa velikim slovom P.
Preporučujemo
SALVINI IDE NA SUĐENjE ZBOG MIGRANATA: Bivšem ministru preti 15 godina zatvora
17. 04. 2021. u 18:54
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)