AKCIJA ITALIJANSKE POLICIJE: Uhapšeno 30 članova kriminalne organiizacije "Crna sekira" - pao je i vođa
ITALIJANSKA policija saopštila je danas da je uhapsila 30 osoba osumnjičenih da pripadaju nigerijskoj kriminalnoj grupi “Crna sekira” koja operiše u mnogim regionima zemlje.
Foto: EPA
Svi koji su uhapšeni su državljani Nigerije, a hapšenja su izvršena širom Italije. Osumnjičeni se suočavaju sa skoro 100 optužbi, uključujući zločinačko udruživanje, trgovinu drogom, ilegalnu imigraciju, prostituciju i internet prevare, prenosi Rojters.
Među pritvorenima je bio i navodni vođa Crne sekire u Italiji, identifikovan samo kao 35-godišnjak koji živi u Italiji.
Grupa Crna sekira pojavila se u Nigeriji devedesetih godina, vršeći ritualna ubistva, sakaćenja i silovanja pre nego što je razvila moćnu međunarodnu mrežu. Policija je saopštila da je većina zločina za koji se terete počinjena na Internetu, uključujući upotrebu bitkoina na mračnoj mreži za kupovinu broja kloniranih kreditnih kartica, koje su korišćene za kupovinu putem Interneta.
Ministarka unutrašnjih poslova Lučijana Lamorgeze rekla je da Italija ovim hapšenjem pokazuje svoju odlučnost u borbi protiv organizovanog kriminala.
- Ovo dokazuje sposobnost pravosuđa i policije da se bore protiv starih i novih mafijaških grupa koje pokušavaju da prošire svoj kriminalni domet i svoje poslovanje - navela je Lamorgeze.
Preporučujemo
UHAPŠEN NAPADAČ IZ SARAJEVA: U pucnjavi na prometnom mestu ranjena dvojica muškaraca
22. 04. 2021. u 21:59
RUSIJA PROTERUJE ITALIJANSKOG DIPLOMATU: Stigao odgovor Moskve na poteze iz Rima
26. 04. 2021. u 12:35
ITALIJANI NAPUŠTAJU AVGANISTAN: Menjali su vlade ali nikada vernost Atlantskoj Alijansi
20. 04. 2021. u 13:55
DRAMATIČNO UPOZORENjE ORBANA: Situacija je opasna, Evropa je na pragu rata
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da je situacija opasna i da je Evropa na pragu rata.
15. 11. 2025. u 18:52
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)