ŠEF RUSKIH OBAVEŠTAJACA O BAJDENOVOM POTEZU: Nariškin oštro prokomentarisao novu rundu sankcija Rusiji
16. 04. 2021. u 12:05
ŠEF Spoljnoobaveštajne službe Rusije (SVR) Sergej Nariškin nazvao je nov paket američkih sankcija neprijateljskim i nepromišljenim korakom, koji vodi ka uništavanju odnosa između dve zemlje i međunarodne stabilnosti.
Povezane vesti
ANTIRUSKA LABORATORIJA UDARILA NA PRAVOSLAVLJE: Brutalni plan zatvaranja Rimlenda - evo kako Amerika drži sudbinu sveta u rukama
GLOBALNE odnose na početku 21. veka karakteriše dinamičnost i izražena konfliktnost u gotovo svim delovima sveta. Sjedinjene Američke Države nakon Hladnog rata i uspostavljanja unipolarnog međunarodnog poretka, uspele su ofanzivnim i proaktivnim delovanjem da realizuju ideje anglosaksonskih mislilaca i da se pozicioniraju u različitim regionima, pogotovu na tlu Evroazije, kontrolišući glavnog oponenta Rusiju.
16. 05. 2026. u 17:36
EVO O ČEMU ĆE RAZGOVARATI PUTIN I SI: U igri milijarde i odnosi sa Amerikom
PRIPREME za posetu ruskog predsednika Vladimira Putina Kini već su završene, a svi ključni parametri posete su usaglašeni, izjavio je portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov.
15. 05. 2026. u 12:19
"TRAMP JE I DALJE DOBRODOŠAO" Peskov: Putin bi voleo da se sastane sa njim u Moskvi (VIDEO)
POZIV američkom predsedniku Donaldu Trampu da dođe u Moskvu i dalje važi, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, prenosi agencija TASS.
11. 05. 2026. u 17:33
Veliki rizik za Ukrajinu Zelenski: Rusija bi mogla da zahteva ublažavanje sankcija u zamenu za prekid vatre
PREDSEDNIK Vladimir Zelenski je rekao da bi Rusija mogla da zahteva ublažavanje sankcija u zamenu za prekid vatre.
01. 05. 2026. u 19:45
Tramp tvrdi da je u kontaktu s Putinom: Situacija oko Ukrajine će se rešiti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp je rekao da je bio u kontaktu sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, ali nije otkrio datum njihovog poslednjeg kontakta. On je rekao da SAD nastavljaju sa naporima da postignu rešenje sukoba u Ukrajini.
26. 04. 2026. u 18:40
Najnovije iz rubrike
"PROTERAJTE AMERIČKE TRUPE SA SVOJIH TERITORIJA" Iran pozvao države Persijskog zaliva na zajedničku akciju totalnog rata
PORTPAROL Komisije za nacionalnu bezbednost i spoljnu politiku iranskog parlamenta Ebrahim Razei poručio je danas zemljama Persijskog zaliva da proteraju američke trupe sa svojih teritorija, pre nego što Sjedinjene Američke Države pokrenu bilo kakvu moguću vojnu akciju protiv Irana.
20. 05. 2026. u 23:45
ON JE SRAMOTA ZA MINISTRA: Kaja Kalas oplela po Benu Gviru
VISOKA predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku Kaja Kalas je danas kritikovala izraelskog ministra nacionalne bezbednosti Itamara Ben Gvira nakon što je objavio snimak u kojem omalovažava uhapšene aktiviste Globalne flotile Sumud.
20. 05. 2026. u 23:36
EBOLA IZBIJA U EVROPI? Amerikanac zaražen u Kongu gde je umrlo preko 100 ljudi doveden u Nemačku
DRŽAVLjANIN SAD koji se zarazio virusom ebole u Demokratskoj Republici Kongo (DRK) gde je zaraza odnela više od 130 života, leči se u Nemačkoj i nalazi se u stabilnom stanju, saopšteno je danas iz američkog Centra za kontrolu i prevenciju zaraznih bolesti (CDC).
20. 05. 2026. u 23:11
JANUKOVIČA U MAJDANU OBORILI JER JE UGASIO LABORATORIJE SAD: Pentagon razradio biološko oružje koje će ubijati Istočne Slovene
PREDSEDNIK Ukrajine Viktor Janukovič je dolaskom na vlast zamrznuo projekte Pentagona u vidu bioloških laboratorija u Ukrajini, u kojima se, kako navodi jedan bivši ukrajinski obaveštajac, stvaralo oružje za rat protiv Istočnih Slovena.
20. 05. 2026. u 22:50
NETANJAHU POBESNEO POSLE RAZGOVORA SA TRAMPOM: Evo šta kažu mediji
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i izraelski premijer Benjamin Netanjahu razgovarali su danas o novom naporu da se postigne sporazum sa Iranom u teškom telefonskom razgovoru, rekla su tri izvora za Aksios i dodala da se dvojica lidera nisu složila oko daljih koraka.
20. 05. 2026. u 22:30
Komentari (0)