PROCUREO ZAKERBERGOV BROJ TELEFONA: Samo jedan od 553 miliona ličnih podataka koji su bili meta hakera
BROJ mobilnog telefona izvršnog direktora Fejsbuka Marka Zakerberga jedan je od procurelih ličnih podataka 553 miliona korisnika te društvene mreže koje su hakeri postavili na internet, piše britanski "Dejli mejl".

Foto: Printskrin
Zakerbergovo ime, lokacija i podaci o bračnom statusu, datum rođenja i ID korisnika Fejsbuka bili su među mnoštvom ukradenih ličnih podataka objavljenih na hakerskom forumu u subotu, potvrdio je istraživač kibernetičke sigurnosti Dejv Volker.
On se i našalio, rekavši - Ako se novinari trude da dobiju izjavu od Fejsbuka, možda samo treba da nazovu ovaj broj?
Kako izveštava ''Dejli mejl'', procureli su i lični podaci Krisa Hjuza i Dastina Moskovica, suosnivača Fejsbuka.
Portparol Fejsbuka rekao je za "Dejli mejl" da su to stari podaci o kojima je prethodno izveštavano 2019. godine.
- Pronašli smo i rešili ovaj problem u avgustu 2019. godine - tvrde iz Fejsbuka.
Čini se da je baza podataka isti skup brojeva koji kruže hakerskim krugovima najmanje od januara, prema Alonu Galu, suosnivaču izraelske obaveštajne firme za sajber kriminal "Hadson Rok".
Ti podaci su se neko vreme prodavali i preprodavali među sajber kriminalcima, ali subotnje curenje informacija na hakerskom forumu sada ih u suštini čini besplatnim, navodi londonski list.
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)