ERDOGAN SE NE ŠALI: Moćno oružje uskoro u rukama pouzdanih turskih saveznika
SPECIJALNE jedinice turskih oružanih snaga u Libiji vrše obuku vojnika iz libijske libijske Vlade nacionalnog jedinstva za upravljanje savremenim samohodnim haubicama, posebno Firtina-T kalibra 155.
Foto: Presidential Press Service via AP, Pool/EPA
Proizvode se u Turskoj, a kao osnova za izradu poslužila je južnokorejska haubica Tander K-9, piše ruska Gazeta.
Oružje pruža automatsku kontrolu na visokom nivou tokom operacija.
Projektili mogu pogoditi ciljeve na udaljenosti do 40 km, a može ispaliti 6 u minutu.
Značajno je napomenuti da je prošlog februara turski predsednik Redžep Tajip Erdogan čestitao predsedniku libijskog predsedničkog saveta Muhamedu Al-Manfiju i šefu prelazne vlade Abdulu Hamidu Dabaibi, nakon što su postali lideri nove izvršne vlasti u Libiji.
Erdogan je potvrdio da će njegova zemlja "nastaviti da podržava Libiju, kako bi postigla stabilnost i sačuvala jedinstvo i integritet njenih teritorija", i ukazao na težnju "da sarađuje sa libijskim vlastima na jačanju saradnje u narednoj fazi", piše AMN.
(Srbija danas)
BRUTALAN NAPAD IRANA NA AMERIČKI RATNI BROD: Pogledajte kako je to izgledalo, odjeknula ogromna eksplozija (VIDEO)
IRAN objavio snimak napada na američki ratni brod u vodama UAE.
11. 05. 2026. u 11:54
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
BRAĆO SAVEZNICI, ŠTA TO RADITE? Rusi besni, Putin upozorava: "I Ukrajina je htela u EU, vidite šta joj se desilo - bolje održite referendum"
"PRATIMO posledice dešavanja oko Ukrajine. A gde je to počelo? Sa težnjom Ukrajine da se pridruži Evropskoj uniji."
10. 05. 2026. u 17:21 >> 17:33
Komentari (0)