OVO SU GLAVNI ZADACI RUSIJE NA BLISKOM ISTOKU: Moskva ima velike planove, diplomata otkrio po čemu se razlikuju od Zapada
GLAVNI zadaci Rusije u regionu Bliskog istoka su deeskalacija i normalizacija situacije, kao i sprečavanje izbijanja novih vojnih kriza, izjavio je zamenik direktora Odeljenja za Bliski istok i Severnu Afriku Ministarstva spoljnih poslova Rusije Aleksej Skosirjev.
Foto: Depositphotos
- Pre svega, ovo je sveobuhvatna i održiva deeskalacija i normalizacija situacije. Pri tome, Rusija polazi od potrebe da pomogne rešavanje svih sukoba na Bliskom istoku isključivo političkim i diplomatskim metodama putem inkluzivnog i konstruktivnog dijaloga bez diskriminacije pojedinih strana, a takođe pod pokroviteljstvom Ujedinjenih nacija i uz uključivanje ključnih regionalnih organizacija, pre svega, Arapske lige i Organizacije islamske saradnje - objasnio je Skosirjev na platformi debatnog kluba „Valdaj“.
- Drugi zadatak je sprečavanje izbijanja novih opasnih vojnih kriza u regionu Bliskog istoka i Severne Afrike. I treće, vidimo zadatak pretvaranja Bliskog istoka u region mira, dobrosusedstva i obostrane korisne saradnje - naglasio je on.
Diplomata je naveo da Rusija, za razliku od ostalih igrača, nema skrivene planove. Ali Moskva svakako ima svoje interese u regionu, dodao je on.
- Energično razvijamo višeznačnu saradnju sa državama regiona u raznim oblastima – političkoj, ekonomskoj, humanističkoj, vojno-tehničkoj saradnji itd. Ali pokušavamo to da radimo na principima razmatranja međusobnih interesa, poštovanja i poverenja - zaključio je Skosirjev.
(Sputnjik)
Preporučujemo
ČUVARI CRNOG MORA: Pogledajte višečasovni let ruskih bombardera u pratnji lovaca (VIDEO)
10. 02. 2021. u 16:10
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)