HOLANDIJA IPAK ZADRŽAVA MERE: "Treći talas pandemije nam je pred vratima!"
PREMIJER Holandije Mark Rute izjavio je danas da će većina antiepidemijskih mera koje su na snazi još od oktobra 2020. godine, ostati na snazi do daljnjeg zbog rizika od širenja novih sojeva korona virusa.
Foto: G.Š.
Ruteova vlada još uvek razmatra da li da zadrži i policijski čas koji je izazvao demonstracije širom Holandije, prenosi Rojters.
Iako je pre samo nekoliko dana vlada najavila da će škole i obdaništa biti otvoreni od 8. februara, danas je potvrđena odluka da se to neće dogoditi pre marta.
- Treći talas pandemije nam je pred vratima - upozorio je Rute aludirajući na nove, zaraznije sojeve korona virusa.
Ministar zdravstva Holandije Hugo de Jonge juče je potvrdio da je od 26. januara polovina svih novih slučajeva kovida-19 izazvana novim sojem korona virusa.
Preporučujemo
PROTESTI VEĆ ČETVRTU NOĆ: U Holandiji policijski čas, prvi od drugog svetskog rata
27. 01. 2021. u 09:06
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
BOMBA, AUTOMAT I CRNA BERETKA: Hrvatski gradonačelnik se maskirao u Tompsona iz "Čavoglava" - pored njega i "Plenković" i "prvi čovek Zagreba
DANAS je u Svetoj Nedelji održan karneval Fašnik, a na pozornicu se popeo i gradonačelnik ovog mesta Dario Zurovec koji je bio obučen kao kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji je poznat po svojim proustaškim stavovima i pesmama.
14. 02. 2026. u 14:35
Komentari (0)