TRAŽE OTVARANJE MUZEJA: Udruženje arheologa Grčke uputilo zahtev Vladi svoje zemlje
UDRUŽENjE grčkih arheologa zatražilo je otvaranje svih muzeja i arheoloških nalazišta, uz besplatan ulaz tokom prvog meseca rada.

Foto: EPA
- Ulazimo u četvrti mesec kako su zatvorena sva kulturna mesta, među kojima su muzeji i arheološka nalazišta.
Iz Udruženja poručuju da digitalne akcije i onlajn aktivnosti nisu dovoljne da zadovolje potrebe ljudi za kulturom, što je pokazalo i vreme provedeno u karantinu, uz podsećanje da je kultura u svim svojim aspektima nasušna ljudska potreba.
Napominju da bi otvaranje muzeja i arheoloških nalazišta, naravno, pratile sve nephodne mere zdravstvene zaštite - navedeno je u saopštenju koje je prenela ANA.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)