MI SMO POPUT ZEMLJE KOJA JE IZGUBILA RAT: Brazil u paklu korone, celo bolničko krilo pacijenata umrlo zbog nestašice kiseonika
GUVERNER najveće brazilske države Amazonas Vilson Lima proglasio je trenutni policijski čas zbog izveštaja o velikom povećanju broja smrti povezanih sa korona virusom i tvrdi da je celo jedno bolničko krilo pacijenata umrlo nakon što mu je ponestalo kiseonika za respiratore, javlja ''Gardijan''.
Foto: EPA
Guverner Lima je proglasio policijski čas od 19 do 6 sati ujutru
Manaus, najveći grad u Amazoniji, bio je jedno od mesta koja je najviše pogodio prvi talas epidemije prošlog aprila, a vlasti su bile prinuđene da kopaju masovne grobnice za mrtve, navodi britanski list.
- U stanju smo krajnje katastrofe ... poput zemlje koja je u ratu - i izgubila - rekao je tada Lima.
Kako navodi ''Gardijan'', 22. decembra u celom gradu Manausu bilo je 39 sahrana, dok je u sredu oboren novi rekord četvrti dan zaredom sa 198 sahrana.
U subotu je bilo 130 sahrana, u nedelju 144, u ponedeljak 150, a u utorak 166, dodaje londosnki list.
- Ove brojke pokazuju kristalno jasno da smo svedoci eksplozije smrtnosti kovid-19 koja je čak veća od one iz prvog talasa - rekao je Lima.
Izveštaji u brazilskim medijima u četvrtak kažu da je nekoliko javnih bolnica potpuno ostalo bez kiseonika.
Državni zvaničnici najavili su da će započeti evakuaciju nekih pacijenata u druge države na lečenje.
Preporučujemo
NOVI SOJ KORONA VIRUSA UNET IZ BRITANIJE U GRČKU: Moguće je produženje policijskog časa
03. 01. 2021. u 20:44
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)