MOSKVA POVLAČI CRVENU LINIJU: Visoki vojni zvaničnik zapretio NATO-u - Ako nastavite ovako, izazvaćete ozbiljan incident (VIDEO)
MOSKVA je upozorila da povećavanje zapadne vojne aktivnosti u blizini ruskih granica na kraju može imati opasne posledice. Ove godine se više NATO-ovih plovila i aviona približilo teritoriji zemlje.
Foto: Printskrin/Jutjub
U razgovoru za vladine novine Ruska Gazeta, zamenik ruskog ministra odbrane Aleksandar Fomin podsetio je na nedavne događaje i optužio SAD i njihove saveznike da koriste „agresivnu retoriku“.
- U 2020. godini aktivnost vazdušnih i pomorskih snaga (NATO-a) se znatno povećala, a situacije koje mogu dovesti do ozbiljnih incidenata se sve više pojavljuju - rekao je Fomin.
- Ove akcije su bile otvoreno provokativne. Incidenti su izbegnuti samo zahvaljujući visokom nivou profesionalne obuke ruskih pilota i mornara.
Fomin je posebno primetio da je NATO održao pomorsku vežbu istog dana kada je proslava Dana pobede u Drugom svetskom ratu i da je zabeleženo više letova američkih aviona „u neposrednoj blizini ruske granice“, prenosi RT.
Samo u avgustu i septembru zabeleženo je više od 15 letova američkih strateških bombardera.
Zamenik ministra podsetio je i na dva nedavna incidenta u kojima su britanski i američki razarači ušli u ono što Rusija smatra teritorijalnim vodama.
Prošlog meseca, nakon upada USS-a Džona Mekkejnan-a, kada je ruska mornarica zapretila da će aktivirati plovilo iz svojih voda u blizini Vladivostoka, SAD su pomorske teritorijalne zahteve Moskve nazvale „prekomernim“.
- Spremni smo za profesionalni i konstruktivni dijalog pod uslovom poštovanja principa uzajamnog poštovanja i međusobnih interesa - zaključio je Fomin.
Preporučujemo
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (1)