ERDOGAN NEĆE DA SE SASTANE SA POMPEOM: Američki državni sekretar stigao u Tursku, naišao na zatvorena vrata
PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan nije našao vremena da se sastane sa državnim sekretarom SAD Majkom Pompeom koji je doputovao u posetu njegovoj zemlji, rekao je novinarima predstavnik Stejt departmenta.

Foto: EPA
- I državni sekretar i turski zvaničnici, uključujući ministra inostranih poslova (Mevluta) Čavušoglua i predsednika Erdogana, želeli su da do sastanka dođe. Na kraju ipak nije, jer se raspored predsednika Erdogana promenio i nije mogao da se uklopi u parametre koje smo postavili u osnovu posete državnog sekretara - rekao je diplomata na konferenciji za štampu u Istanbulu.
On je priznao postojanje nesuglasica na relaciji Vašington-Ankara, ali na pitanje šta je moglo uvrediti Erdogana, objasnio je da je sve stvar u rasporedu turskog lidera. Što se tiče nesuglasica između dve države, on je objasnio da se radi o različitim pogledima na situaciju u celom nizu regiona, uključujući istočni Mediteran, Libiju i Tursku.
Pompeo je doputovao u Istanbul, gde će se sastati sa Vaseljenskim patrijarhom Vartolomejom, ali nije planirana njegova poseta Ankari.
(Sputnjik)
Preporučujemo

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)