LUKAŠENKO ODBRUSIO ZAPADU: Samo preko mene mrtvog!
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko saopštio je da neće dozvoliti da republika postane „provincija“ Poljske i Litvanije.
Foto: EPA
- Poljska i SAD su zaključili još jedan sporazum o vojnoj saradnji. Već prebacuju iz SAD, ne iz Nemačke, u Poljsku nove kontingente vojnika. Postavlja se pitanje: zašto? Ako neko od naših to ne razume, posebno od demonstranata, neka razmisli o tome da situacija nije tako jednostavna. Ako neko želi da naprave od Belorusije provinciju Poljske i Litvanije, onda će to uraditi samo preko mene mrtvog. Oni to treba da znaju - rekao je Lukašenko.
Podsetimo, juče je predsednik Poljske Anžej Duda ratifikovao sporazum o jačanju vojne saradnje sa SAD. Prema sporazumu, u poljskom Poznanju će već u novembru biti prebačena komanda petog korpusa američke vojske – što je komanda iz sastava američkih snaga u Evropi. U Poznanju će na stalnoj osnovi boraviti oko 200 američkih vojnika.
Zadatak će im biti da stvore uslove za prebacivanje većih američkih trupa u Poljsku i druge zemlje istočne Evrope. U ovom trenutku se u Poljskoj nalazi oko 5.000 američkih vojnika.
(Sputnjik)
Preporučujemo
TRAMPOVA "RAFALNA PALjBA" NA TVITERU: Pogledajte masovnu zloupotrebu brojanja glasova!
10. 11. 2020. u 17:55
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)