UBIJENI EKSTREMISTI: Militant se digao u vazduh
TURSKE snage bezbednosti ubile su danas dvojicu ekstremista u južnoj provinciji Hataj na granici sa Sirijom, u sukobu u kome se jedan militant digao u vazduh, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Sulejman Sojlu.

Foto: EPA
Do incidenta je došlo nakon što je policija želela da zaustavi dve osobe u automobilu, na putu koji je bio blokiran, rekao je guverner te oblasti Hataj Rahmi Dogan, dodajući da je jedan od njih neutralisan nakon sukoba u gradu Iskenderu, prenosi Rojters.
Tokom sukoba došlo je do velike eksplozija kada je navodno jedan od ekstremista sebe digao u vazduh, ali nije bilo izveštaja o žrtvama na strani snaga bezbednosti.
HaberTurk televizija je prethodno objavila da je militant poginuo kada je detonirao eksplozivnu napravu, ali se ne zna šta se desilo s drugom osobom i da li je uopšte bilo drugog čoveka.
Policija, vatrogasci i medicinski timovi su poslati na granicu sa Sirijom, preneo je AP, pozivajući se na agenciju Anadoliju.
Eksplozija se dogodila nekoliko dana nakon što je ambasador SAD u Ankari Dejvid Saterfild upozorio na moguće incidente i napade, kako na američke, tako i ostale strane državljane.
On je pozvao Amerikance, koji su trenutno u Turskoj, da budu na dodatnom oprezu.
Islamska država i odmetnuta kurdska militantna grupa su sproveli niz terorističkih akcija na teritoriji Turske između 2015. i 2017. godine.

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)