SPORAZUM O BREGZITU: Za Bentli bi štetno bilo odsustvo dogovora
NEUSPEH da se postigne trgovinski sporazum o Bregzitu sa EU bio bi "izuzetno štetan" i smanjio bi profit proizvođača automobila Bentli za četvrtinu, izjavio je danas direktor te kompanije.
Foto: Tanjug/AP
Britanija je u ponedeljak saopštila da još nema osnova za nastavak razgovora sa Briselom, što se događa nešti više od dva meseca pre okončanja slobodne trgovine, a što će dovesti do mogućih carina, carinskih provera i dugih odlaganja prilikom uvoza i izvoza.
Luksuzni brend automobila u vlasnišstvu Folksvagena potrošio je milione na pripreme, uključujući zalihe, zamenu luka i privremeni ugovor o vazdušnom saobraćaju, ali je upozorio na posledice neuspeha u postizanju sporazuma.
"To bi bilo izuzetno štetno", rekao je izvršni direktor Adrijan Holmark za Rojters, dodajući da bi to kompaniju „verovatno koštalo 20 do 25 odsto.“
BIVŠA PORTPAROLKA ZELENSKOG: On najverovatnije koristi drogu, sve što kaže je laž (VIDEO)
VLADIMIR Zelenski najverovatnije koristi drogu, sve što govori je manipulacija ili laž i predstavlja najveću prepreku miru i opstanku Ukrajine, izjavila je Julija Mendel, bivši pres-sekretar ukrajinskog predsednika.
12. 05. 2026. u 14:48
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)