PUTIN PROTIV ISTOPOLNIH BRAKOVA: Predsednik Rusije stavio tačku na ovu temu u Rusiji
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin želi da uvede promene kojima bi ruskim vlastima bilo zabranjeno priznavanje homoseksualnim brakovima registrovanim van zemlje.

Foto Ap
"Pravna rupa" u ruskom porodičnom zakonu prepoznaje istopolne parove koji su se venčali u inostranstvu sve dok nije reč o bliskim rođacima ili nekome ko je već venčan. To je dovelo do najmanje dva slučaja u kojima su ruski službenici nenamerno priznali homoseksualne brakove od 2018. godine.
Putin je ove sedmice podneo nacrt amandmana na porodični zakon Rusije koji zabranjuje "nemoralna tumačenja" međunarodnih ugovora.
- Zabrana se prvenstveno odnosi na istopolne brakove - citira se neimenovani član Putinove radne grupe za ustavne amandmane. Izvor je posebno ukazao na istopolne brakove registrovane u inostranstvu, prenosi "The Moscow Times".
Međunarodno pravo imalo je prioritet u Rusiji pre nego što je letos širom zemlje glasanjem o ustavnim amandmanima dodeljena prednost ruskom ustavu nad međunarodnim ugovorima.
Ruske vlasti će tako sada moći da ospore "nemoralne" međunarodne odluke pred Ustavnim sudom.
Sama Rusija ne registruje istopolne brakove, a glasanje za amandmane dodalo je u Ustav i definiciju braka kao zajednice muškarca i žene.
(Vedomosti)
Preporučujemo

USKORO MASOVNA PROIZVODNjA: Druga ruska vakcina prošla kontrolu kvaliteta
16. 10. 2020. u 15:10

LAVROV DOLAZI U SRBIJU! Vučić objasnio šta se dešava sa Putinovom posetom
15. 10. 2020. u 20:12

RUSKI AMBASADOR DEMANTOVAO PISANjE DANASA Harčenko: Vučić i Putin u stalnom kontaktu
15. 10. 2020. u 10:56

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (6)