AZERI KRENULI U VELIKU AKCIJU: Osvajaju teritoriju u Nagorno-Karabahu
AZERBEJDžAN je u sukobu s jermenskim snagama osvojio nekoliko lokacija u Nagorno-Karabahu, objavile su obe strane i vlasti te sporne regije.
Foto: Printscreen/Jutjub
Jermenska vojska potvrdila je da su se Azerbajdžanci uspeli probiti u nova područja, što je prvi put da Jerevan priznaje vojno napredovanje svojih neprijatelja.
Predsednik Azerbajdžana Iham Alijev na svom Tviter profilu je objavio da je osvojeno osam sela.
Baku je objavio da je azerbajdžanska vojska sveukupno osvojila 45 mesta u Nagorno-Karabahu, što je jermenska vojska prvo negirala.
Azerbajdžanska državna televizija prikazala je ljude na ulicama kako slave uz vatromet.
Alijev je za tursku televiziju Haber Turk kazao kako se vojna ofenziva njegove države nastavlja, više puta se požalivši da mirovni pregovori u protekle tri decenije nisu doveli do mirnog rešenja spora oko te regije.
(Alo.rs)
Preporučujemo
OVDE JE GROZNO: Džihadisti iz Sirije proklinju dan kada su došli u Azerbejdžan!
14. 10. 2020. u 19:14
U TOKU JE STVARANjE NOVOG HITLERA: Jermenski premijer upozorio mešunarodnu zajednicu
14. 10. 2020. u 16:27
KRVAVI SUKOB U NAGORNO-KARABAHU: Dok Tuska ne promeni stav nema mira u Nagorno-Karabahu (FOTO)
13. 10. 2020. u 10:13 >> 20:09
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (1)