PAŠINJAN HITNO ZVAO PUTINA: Ruski predsednik zahteva jednu stvar, rat poprima sve veće razmere
JERMENSKI premijer Nikol Pašinjan pozvao je danas ruskog predsednika Vladimira Putina povodom situacije u Nagorno-Karabahu.

Foto: EPA
Oni su se složili da je oružana konfrontacija na Kavkazu poprimila karakter velikih razmera i dovela do ozbiljnih gubitaka na obe strane, uključujući i civilno stanovništvo, piše RIA Novosti.
Putin je istakao potrebu za hitnim okončanjem neprijateljstava. Pašinjan je više puta zvao ruskog predsednika, koji se čuo i sa azerbejdžanskim kolegom Ilhamom Alijevim, pa na taj način može predstavljati svojevrsni most za rešavanje konflikta.
Situacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je krajem oktobra. Dve strane se međusobno optužuju za iniciranje sukoba.
Ministarstvo odbrane Azerbejdžana je 27. septembra saopštilo da su Oružane snage Jermenije granatirale mesta na liniji razgraničenja u Karabahu i da među žrtvama ima civila i vojnika.
Prema izjavama Ministarstva odbrane Jermenije, Karabah je bio podvrgnut vazdušnim i raketnim napadima.
Preporučujemo

RAT NA KAVKAZU: Od početka sukoba poginuo 21 civil - diplomatija traži rešenje (VIDEO)
05. 10. 2020. u 07:33 >> 20:39

IRAN IMA PLAN ZA NAGORNO-KARABAH: Rešenje vojnim putem nije prihvatljivo
05. 10. 2020. u 20:14

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)