MOSKVA SPREMNA ZA SUSRET O NAGORNO-KARABAHU: Oglasio se Lavrov nakon sastanka sa azerbejdžanskim kolegom
ŠEF ruske diplomatije Sergej Lavrov je tokom telefonskog razgovora sa azerbejdžanskim kolegom Džejhunom Bajramovim potvrdio spremnost da se u Moskvi održi sastanak ministara spoljnih poslova Azerbejdžana i Jermenije o Nagrono-Karabahu uz učešće kopredsednika Minske grupe OEBS.
Foto: AP
Ministri su u razgovoru razmotrili situaciju u Nagorno-Karabahu, navodi se u saopštenju ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Istaknuto je i da će Rusija, zajedno da ostalim kopredsednicima Minske grupe OEBS, nastaviti da pomaže kako bi se obnovio pregovarački proces.
Lavrov je, međitim, izrazio zabrinutost zbog nastavka borbenih dejstava na liniji razdvajanja u Nagorno-Karabahu i rasta civilnih žrtava.
Ruska strana je istakla neophodnost što skorijeg prekida vatre.
Podsetimo, situacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je krajem septembra. Baku i Jerevan međusobno se optužuju za izbijanje sukoba. U Jermeniji je objavljeno ratno stanje i opšta mobilizacija. U Azerbejdžanu je uveden policijski čas i delimična mobilizacija.
Sva dešavanja u Nagorno-Karabahu možete pratiti u blogu uživo KLIKOM OVDE!
(Sputnjik)
Preporučujemo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)