LUKAŠENKO: Presretnute razgovore o Navaljnom nisu vodili ni Nemci ni Poljaci, nego Amerikanci
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da razgovor koji su presrele beloruske specijalne službe nisu vodili ni Nemci ni Poljaci, nego Amerikanci.
Foto: EPA
-To je sada vlasništvo šefa FSB-a Aleksandra Bortnjikova. Ne mogu dati nekome da čuje snimak. Imamo samo kopiju, a original ne. Engleski jezik (je u pitanju), ne razgovaraju ni Nemci, ni Poljaci, nego Amerikanci, bez sumnje, jer je engleski kod Amerikanaca specifičan-rekao je Lukašenko, prenosi Sputnjik.
On kaže i da je u Belorusiji je formiran najbolji centar za kontrolu radio-elektronske obaveštajne službe i imaju odlične vojne stručnjake.
Lukašenko je rekao da je odlučio da objavi presretnuti razgovor o ruskom blogeru Alekseju Navaljnom, jer je predsednik Rusije Vladimir Putin njegov prijatelj, koji mu je pomogao.
Lukašenko je rekao da mnogo toga zna, ali da neće više ništa reći, kao i da je hiljadu puta razmislio pre nego što je objavio te informacije, ali da je to učinio zbog svog prijatelja Putina.
Predsednik Belorusije je dodao da se ne treba šaliti sa presretnutim razgovorom, jer Minsk poseduje mnogo takvih informacija.
Nemačka vlada je, pozivajući se na laboratoriju Bundesvera, saopštila prošle nedelje da je Navaljni otrovan supstancom iz grupe hemijskih bojnih otrova novičok. Lukašenko je potom saopštio da je presretnut razgovor Varšave i Berlina i da je izjava nemačke kancelarke Angele Merkel o trovanju ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog - falsifikat.
Berlin i Varšava su to demantovali.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
„POKUŠALI SU DA SE IGRAJU SA NAŠIM NERVIMA“ Lukašenko pojačao bezbednost na granicama
09. 09. 2020. u 13:18
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)