LUKAŠENKO RASPOREDIO POLOVINU VOJSKE NA ZAPADU: Granica ka NATO članicama je potpuno sigurna, odgovor na neprijateljske korake
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da je bio prinuđen da rasporedi skoro polovinu vojske duž zapadnih granica zemlje zbog povećane aktivnosti NATO-a.

Foto: EPA
- Rasporedili smo skoro polovinu naše armije Belorusije. Faktički smo preuzeli kontrolu nad zapadnim granicama sa Litvanijom i Poljskom. Okružili smo Grodno, kako bi se suprotstavili tim pretnjama. To je verovatno dalo svoj rezultat - rekao je Lukašenko na sastanku sa ruskim premijerom Mihailom Mišustinom.
Beloruski predsednik je objasnio da su preduzeli takve korake zbog povećane aktivnosti NATO-a kod granica Belorusije.
- Vi vidite šta se dešava kod nas i mi vidimo šta se dešava oko Rusije. Nagovestio sam vam da smo bili prisiljeni da odgovorimo na neprijateljske korake bloka NATO-a kod naših granica, a za to postoje dokazi koliko god to opravdavali – prebacivanje američkih i drugih jedinica iz dubine teritorije NATO-a kod granica Belorusije, posebno aviona - objasnio je Lukašenko.
(Sputnjik)
Preporučujemo

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (5)