MITSKO ORUŽJE SVIH POBUNJENIKA: Kako zaista radi "kalašnjikov"? (VIDEO)
ČUVENA jurišna puška AK-47, koju je Mihail Kalašnjikov konstruisao odmah posle Drugog svetskog rata, najrasprostranjenija je i najproizvođenija automatska puška na svetu.
Foto: printskrin Jutjub
Brojne njene varijante proizvođene su i još uvek se proizvode u velikom broju, u mnogo zemalja sveta uključujući i Srbiju. To je posledica jednostavne konstrukcije prilagođene masovnoj proizvodnji, kao i poznatoj robusnosti i izdržljivosti oružja.
Princip rada "kalašnjikova" zasnovan je na tzv. pozajmici barutnih gasova. Šta to zapravo znači, kako čuvena puška zapravo radi i od kojih se delova sastoji, pogledajte u ovoj odličnoj kompjuterskoj animaciji.
(Telegraf.rs)
Preporučujemo
ROBOTIZOVANA ARMATA IMPRESIONIRA: Bespilotni T-14 konkurentniji od američkog “abmramsa”
30. 08. 2020. u 19:01
STRAH NA ZAPADU: Moć ruskih lovaca Su-30SM sve veća, dobili rakete dometa od 1.000 km
15. 08. 2020. u 10:08
ŠTA TESTIRA RUSIJA: Oružje sudnjeg dana kome ništa ne može da odoli (VIDEO)
10. 08. 2020. u 14:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (5)