PUTIN SA LIDEROM EU: Mir u Belorusiji je u interesu i Moskve i Brisela
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa predsednikom Evropskog saveta Šarlom Mišelom o Belorusiji.
Foto: RIA.ru
Mišel je informisao ruskog lidera o rezultatima samita EU o Belorusiji. On je na svom Tviter nalogu naveo da je u razgovoru s ruskim predsednikom rekao da su evropski lideri izrazili solidarnost sa beloruskim narodom u njegovoj želji da odredi svoju sudbinu.
Dodao je i da postoji samo jedan put – kroz inkluzivni politički dijalog i mirni demokratski proces.
Pres-služba Kremlja je saopštila da je ruska strana naglasila kontraproduktivnost vršenja bilo kakvog pritiska na rukovodstvo beloruskog predsednika i mešanje spolja u unutrašnje procese. Potvrđeno je da je brza normalizacija situacije u Belorusiji u interesu i Rusije i EU.
(Sputnjik)
Preporučujemo
VENECUELA PODRŽALA BELORUSIJU: Napadi na naše zemlje po istom scenariju
20. 08. 2020. u 10:51
POLjSKO „REŠENjE“ ZA BELORUSIJU: EU da finansijski pomogne Minsku da se odvoji od Moskve
19. 08. 2020. u 20:26
BRUTALAN NAPAD IRANA NA AMERIČKI RATNI BROD: Pogledajte kako je to izgledalo, odjeknula ogromna eksplozija (VIDEO)
IRAN objavio snimak napada na američki ratni brod u vodama UAE.
11. 05. 2026. u 11:54
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
BRAĆO SAVEZNICI, ŠTA TO RADITE? Rusi besni, Putin upozorava: "I Ukrajina je htela u EU, vidite šta joj se desilo - bolje održite referendum"
"PRATIMO posledice dešavanja oko Ukrajine. A gde je to počelo? Sa težnjom Ukrajine da se pridruži Evropskoj uniji."
10. 05. 2026. u 17:21 >> 17:33
Komentari (0)