SLETELI RUSKI ILJUŠINI: Prvi kontingent ruske pomoći Bejrutu stigao u Liban (VIDEO)

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

05. 08. 2020. u 22:41

MINISTARSTVO za vanredne situacije Rusije poslalo je u Bejrut, koji prebrojava žrtve i računa štetu posle jučerašnje razorne eksplozije, pet aviona sa poljskim bolnicama, lekarima, psiholozima i spasiocima, kao i laboratorijom za otkrivanje kovida 19. U glavni grad Libana sletela su do sada dva aviona.

СЛЕТЕЛИ РУСКИ ИЉУШИНИ: Први контингент руске помоћи Бејруту стигао у Либан (ВИДЕО)

Foto: Tanjug

Ministarstvo je navelo da su stručnjaci opremljeni specijalnom zaštitnom opremom s obzirom na epidemiju virusa korona.

​Snažna eksplozija dogodila se u utorak u luci Bejrut. Udarni talas eksplozije uništio je i oštetio na desetine kuća, automobila, a u mnogim četvrtima prestonice popucala su prozorska stakla.

Kako navode lokalne vlasti, eksploziju je izazvala detonacija skladišta sa 2.700 tona amonijum nitrata (šalitre), koji su carinici oduzeli 2015. godine. Prema poslednjim informacijama, u eksploziji je poginulo 135 osoba, a oko pet hiljada je povređeno. U zemlji je proglašena žalost.

rs.sputniknews.com

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (2)

KAKAV ŽREB! Crvena zvezda saznala protiv koga igra za plasman u Ligu šampiona!