BITKA U VAZDUHU: Vežba borbe ruskog Su-30 i američkog F-18 (VIDEO)
NA INTERNETU je objavljen snimak vežbe borbe američkog aviona F-18D „Hornet“ i ruskog Su-30MKM, koji pripada malezijskoj vojsci.
Foto: Depositphotos
Na snimku se može videti borba „prsa u prsa“ ova dva lovca, koju je komentarisao pilot američkog aviona.
Iako je u ovoj bici pobedu odneo F-18D, prema rečima pilota, nipošto se ne treba zavaravati da je ruski Su-30MKM išta lošiji od američkog lovca, jer je sve prethodne „bitke“, kako je rekao, do sada izgubio.
On je takođe naveo i da je „borba“ protiv Su-30MKM u njegovoj karijeri bila najzahtevnija, budući da je pilot aviona ruske proizvodnje koristio manevre zaokreta za 90 stepeni.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
DIREKTOR„MIG-A“ I „SUHOJA“: Lovac šeste generacije - zajednički projekat dva biroa (VIDEO)
16. 07. 2020. u 22:00 >> 21:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (5)