IZVEŠTAJ SA FRONTA Gori širom Ukrajine: Uništen HIMARS, Rusi udarili na centar za dronove i objekte energetske infrastrukture

RUSKE snage preuzele su kontrolu nad naseljem Ivolžansko u Sumska oblast, saopštilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije u dnevnom izveštaju o toku borbenih dejstava.

ИЗВЕШТАЈ СА ФРОНТА Гори широм Украјине: Уништен ХИМАРС, Руси ударили на центар за дронове и објекте енергетске инфраструктуре

Foto: Tanjug/AP/MoD Ru

Ruska vojska izvela je udare na centar bespilotnih sistema Snaga za specijalne operacije Ukrajine, kao i na objekte gorivno-energetske i transportne infrastrukture, skladišta municije i goriva koja koriste Oružane snage Ukrajine.

Ministarstvo navodi da su jedinice grupe trupa "Sever" u protekla 24 časa eliminisale više od 215 ukrajinskih vojnika, uništile pet vozila, jedno artiljerijsko oruđe, američki protivvazdušni sistem BRAWLR i radarsku stanicu za otkrivanje vazdušnih ciljeva.

Jedinice grupe "Zapad" su nanele protivniku gubitke veće od 210 vojnika, uz uništenje dva oklopna vozila, 15 pikap vozila i jednog artiljerijskog sistema.

A grupa "Jug" neutralisala je 205 vojnika, dva oklopna vozila "kozak", 18 vozila, pet artiljerijskih oruđa i stanicu za radio-elektronsku borbu.

Najveće vojnika, prema navodima ruskog Ministarstva odbrane, eliminisale su jedinice na sektoru grupe "Istok" – do 465 vojnika, dok je grupa "Centar" prijavila više od 310 neutralisanih pripadnika ukrajinskih snaga.

Na pravcu delovanja grupe "Dnjepar" uništen je jedan lanser američkog raketnog sistema HIMARS, šest vozila i tri stanice za radio-elektronsku borbu.

Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je i da su sistemi protivvazdušne odbrane oborili 14 vođenih avio-bombi i 584 bespilotne letelice.

rt.rs

BONUS VIDEO - ŽENA UBILA MUŽA NA ČUKARICI: Prvi snimci sa mesta zločina

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

ODLIČNO SAM: Mina Kostić puštena iz Laze Lazarević - Kasper uz pevačicu