PUTIN SAOPŠTIO UDARNU VEST: Sukob u Ukrajini se približava kraju, to pokazuje analiza sitacije na frontu
SITUACIJA na frontu u zoni SVO daje osnova da se kaže da se sukob u Ukrajini približava kraju, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin.
Foto: Kirill Makarov/Panthermedia/Evgeny Odinokov/Sputnik/Profimedia
"Što se tiče moje izjave o tome da, po mom mišljenju, sukob ide ka svom kraju - ja to nisam rekao tek tako, već polazeći od analize situacije na frontu", rekao je on.
Putin je dodao da je ruska vojska u ofanzivi na svim delovima fronta u zoni SVO.
"Rusija nikada nije pretila i preti evropskim državama", rekao je ruski predsednik novinarima u Astani na kraju posete Kazahstanu, dodajući da politika Rusije prema zapadu nije agresivna.
Rusija je, kako je rekao, i sada spremna za rešavanje ukrajinskog sukoba mirnim putem i da je uvek i bila.
Zapad je, pak, prevario Rusiju tvrdeći da NATO neće načiniti ni korak u pravcu istoka, podsetio je on.
O napadu na koledž i zapadnim medijima
On je komentarisao i ukrajinski napad na koledž u Starobeljsku, istakavši da novinari treba da se stide što se o ovome u evropskim medijima ćuti.
„Ni reči, jednostavno ni jedne jedine reči o tragediji u Starobeljsku, o tome da su deca poginula, da su namerno ubili našu decu. Ni reči uopšte, kao da to ne postoji. Šta je to? Jesu li to sredstva masovnog informisanja? Ne, to su sredstva masovnog zaluđivanja“, rekao je Putin tokom obraćanja medijima nakon posete Kazahstanu.
Ruski udar na kijevski region je odgovor za ukrajinski napad na Starobeljsk, rekao je on.
Dodao je da se ukrajinski udari nastavljaju.
"Kažete, bio je napad na Starobeljsk. Mene izveštavaju da i sada ima pokušaja udara na teritoriji Rusije", naveo je Putin.
O pretnjama Kalinjnigradu
Komentarišući pretnje iz baltičkih država da će ruske PVO baze u Kalinjingradskoj oblasti biti sravnjene sa zemljom, Putin je rekao:
"Rusija raspolaže svim sredstvima da sravni sa zemlje sve koji pokušaju to da urade."
Osvrnuo se i na mogućnost lansiranja dronova za udare na Rusiju iz Letonije.
"Sva mesta odakle dolazi pretnja, direktna, naglašavam, direktna vojna pretnja za Rusiju, predstavljaju zakonite ciljeve", istakao je Putin.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
OŠTRA PUTINOVA PORUKA JERMENIJI: Ili EAES i Rusija ili EU, nema sedenja na dve stolice
29. 05. 2026. u 18:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)