"Misteriozni nestanak" Dvojica američkih vojnika "iščezla" posle vežbe u Maroku

DVOJICA pripadnika američke vojske nestala su na jugozapadu Maroka nakon učešća u godišnoj multinacionalnoj vojnoj vežbi u toj zemlji, a za njima je pokrenuta potraga, saopštila je danas američka Komanda za Afriku (Afrikom).

Мистериозни нестанак Двојица америчких војника ишчезла после вежбе у Мароку

foto: APFootage / Alamy / Profimedia

Kako se navodi, vojnici su nestali kod grada Tan Tan, preneo je Gardijan. SAD, Maroko i druge zemlje učesnice vežbe ''Afrički lav'' pokrenule su operaciju spasavanja i potrage.

- Incident je pod istragom, a operacija potrage se nastavlja - dodaje se u saopštenju.

Incident se dogodio 2. maja, u blizini poligona za obuku Kap Dra, pored Atlantskog okeana.

Vojna vežba je počela u aprilu i sprovodi se u četiri zemlje, uključujući Tunis, Ganu i Senegal, a trebalo bi da se završi početkom maja.

Vežba ''Afrički lav'', koja se organizuje od 2004., najveća je zajednička vežba američke vojske na tom kontinentu, i u njoj obično učestvuju visoki vojni zvaničnici iz SAD i zemalja koje su njihovi najvažniji saveznici u Africi.

Kako navode američki vojni zvaničnici, ova vežba služi kao prilika za jačanje regionalne bezbednosne saradnje i spremnosti snaga zemalja učesnica za globalne krize.

(Tanjug)

BONUS VIDEO:

RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

VIŠE OD MEDALJE: Olimpijski duh koji inspiriše generacije