OVIM RUSI MOGU DA POKORE I VIŠE OD PLANETE: Poznata kompanija otkrila da razvija novo "čudovište"
RUSKA korporacija Junajted Endžin Korporejšn (UEC) deo državne tehnološke korporacije Rostek, izjavila je u četvrtak da razvija novi motor pod nazivom NK-3 za ultralaki svemirski raketni sistem.
Tanjug/AP/(HOGP)
Prema saopštenju kompanije, motor NK-3 je dizajniran da proizvodi 4,5 tona potiska i koristiće ekološki prihvatljivo gorivo.
Takođe će imati sistem za kontrolu vektora potiska, omogućavajući raketi da menja trajektoriju tokom leta i poboljša preciznost.
Motor se razvija za ultralaki nosač rakete Voronjež.
Prema planu, prva faza rakete će koristiti 12 motora NK-3, dok će druga faza koristiti jedan.
Rostek je saopštio da će projekat pomoći Rusiji da počne sa operacijom ultralakih raketa i proširi tržište lansiranja malih satelita. Kompanija je dodala da se razvija nekoliko verzija motora, uključujući modele sposobne za podešavanje potiska u više pravaca.
BONUS VIDEO: RUSIJA TESTIRALA S-500! Pogledajte snimak - PVO sistem oborio balističku raketu
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"KALAŠNjIKOV OSMISLIO "LEK" ZA DRONOVE: Bespilotne letilice padaju kao glineni golubovi
09. 04. 2026. u 11:58
"NEFORMALNO I POVERLjIVO": Lavrov otkrio šta se dešava sa kontaktima o Ukrajini
09. 04. 2026. u 11:35
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)